Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen

Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen se narodil 2. května 1892 ve Vratislavi jako druhé ze čtyř dětí důstojníka kavalérie Albrechta Freiherr von Richthofena a jeho ženy Kunigunde, rozené von Schickfus und Neudorff. Byl potomkem známého pruského polního maršála Leopolda I. von Anhalt-Dessau. Manfredovi sourozenci byli bratři Lothar (1894-1922), taktéž letecké eso, a Karl-Bolko (1903-1971), a sestra Ilse (1890-??). Ve věku devíti let se přestěhoval se svou rodinou do Svídnice. Jako mladý se zajímal o lov a jezdectví. V roce 1911 vstoupil do pruského hulánského regimentu cara Alexandra III. Ačkoliv se o něm mluví jako o Rudém baronovi, není to úplně přesné. Freiherr - tj. svobodný pán - byl starým šlechtickým titulem ve Slezsku a Prusku, kde byl naopak titul baron neznámý. Britové nedokázali Freiherr přeložit a mylně připisovali von Richthofenovi titul baron

 

Válečná léta

Na začátku války byl von Richthofen průzkumníkem na východní frontě. 1915 požádal o převelení k leteckým silám. Nejdříve sloužil jako pozorovatel.

(2. května 1892, Breslau, Německé císařství (dnes Vratislav, Polsko) - 21. dubna 1918, Vaux-sur-Somme), známý též jako Rudý baron či Eso všech es, byl německý stíhací pilot a nejúspěšnější stíhač první světové války. Je mu připisováno 80 sestřelů.